سرج ارستر فتوولتائیک obo کد 5094608

سرج ارستر فتوولتائیک

 

تاسیسات و پنل های سیستم های فتوولتاییک (خورشیدی یا سولار) در فضای باز قرار دارند و  همواره در معرض خطر صاعقه و اضافه ولتاژهای ناشی از سوییچینگ (سرج) می باشند.

صاعقه باعث سوختن یا کاهش طول عمر تجهیزات فتوولتاییک می شود و استفاده از صاعقه گیر و برقگیر (سرج ارستر) متناسب با هر قسمت، ریسک خطر از بین رفتن تجهیزات را برطرف می کند.

از سرج ارسترهای فتوولتائیک جهت محافظت از تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی مانند اینورتر، سیستمهای اندازه گیری، سیستمهای کنترل و ارتباطات استفاده می شود.

یک راه تخلیه جریان سرج یا صاعقه به سمت زمین استفاده از سرج ارستر فتوولتاییک هست که در واقع این کار توسط همبندی با سیستم ارت انجام میگیرد.

این ارسترها مطابق با استانداردهای IEC 61643 و EN 61643 می باشند و از تکنولوژی MOV و GDT برخوردار هستند و قابلیت نصب در تابلو برق به روی ریل را دارند.

این سرج ارسترها ظرفیت تخلیه جریان صاعقه را تا 3 کیلو آمپر و سرج تا 50 کیلو آمپر را دارا می باشد. این سرج ارستر ها در رنج 600V DC و 900V DC و 1000V DC و 1500V DC  در کلاس 2 و کلاس 2+1 موجود می باشد.

سرج ارستر در سیستم های فتوولتاییک در دو قسمت AC ، DC و همچنین در صورت موجود بودن خطوط دیتا، سرج ارستر دیتا نیز بکار می رود.

محل نصب سرج ارستر فتوولتائیک در قسمت AC

سرج ارستر در قسمت AC با توجه به تحلیل ریسک و استانداردهای موجود می تواند یکی از انواع سرج ارسترهای کلاس 2+1 یا کلاس 2 باشد.

سرج ارستر AC در قسمت خروجی اینورتر نصب می شود.

محل نصب سرج ارستر فتوولتائیک در قسمت DC

در قسمت DC نیز با توجه به ولتاژ DC خروجی پنل ها، جریان نامی سرج و تحلیل ریسک، یکی از انواع سرج ارسترهای DC کلاس 2+1 و یا کلاس 2 می تواند انتخاب گردد.

مکان نصب این سرج ارسترها بین ماژول های پنل و اینورتر است.

محل نصب سرج ارستر دیتا در سیستم فتوولتائیک

خطوط دیتای موجود در این تاسیسات نیز باید توسط سرج ارسترهای متناسب به خود (سیگنالینگ، کابل شبکه و…) تحت حفاظت صاعقه قرار بگیرند.

مدار ارسترهای DC فتوولتاییک به صورت Y شکل بوده که شامل یک زوج سیم DC متصل به ماژول های وریستوری به منظور کاهش ولتاژ سرج و ماژول زمین برای برای انحراف جریان سرج به سمت سیستم ارتینگ می باشد.

لازم به ذکر است ارسترهای فتوولتاییک نیز به صورت موازی متصل می شوند. سرج ارسترهای AC نیز در ساختار مدار 3+1 (سه فاز +نول)، سه فاز توسط وریستور به کابل نول و کابل نول توسط اسپارک گپ به هادی حفاظتی PE متصل است.

سرج ارسترهای فتوولتاییک OBO در رنج ولتاژهای 600 ولت و 1000 ولت در کلاس 2 و رنج ولتاژ 600 ولت ،900 ولت و 1500 ولت در کلاس 2+1 موجود می باشد.

سرج ارستر فتوولتائیک رایج

  • سرج ارستر DC رایج برای سیستمهای خورشیدی نوع 1000 ولت DC با مشخصات زیر می باشد

سرج ارستر فتوولتائیک OBO مدل V20 C 3-PH-1000 کد محصول 5094608             دانلود دیتا شیت 

سرج ارستر فتوولتائیک obo کد 5094608

  • سرج ارستر AC رایج برای سیستمهای خورشیدی نوع 280 ولت تک فاز با مشخصات زیر می باشد

سرج ارستر AC شرکت OBO مدل V25-B+C 1+NPE+FS کد محصول 5094444        دانلود دیتا شیت

سرج ارستر obo کد 5094444

از ویژگیهای سرج ارستر های فتوولتائیک OBO میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای نشانگر خرابی تجهیز
  • طول عمر بالا
  • ماژولار (قابلیت تعویض هر پل)
  • کیفیت بالا در ساخت (دارای نشان تست VDE آلمان)
  • دارای ضمانت نامه 5 ساله
  • ظرفیت تخلیه جریان صاعقه تا 30 کیلوآمپر و سرج تا 50 کیلوآمپر
  • ولتاژ حفاظتی پایین
  • زمان پاسخگویی سریع

 

شرکت نگار صنعت ماهان نماینده رسمی شرکت OBO در زمینه تامین سرج ارستر های OBO در خدمت شما می باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد سرج ارستر OBO کد 5094444

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است