رله حفاظتی زیمنس ۷UT6 (ترانسفورماتور)

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT6 را می توان یکی از انتخاب های انواع رله حفاظتی موجود در بازار به شمار آورد.

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT6x

در این مقاله به بررسی کاربرد این نوع محصول می پردازیم و شما را بیشتر با رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT6 آشنا خواهیم کرد.

به طور کلی می توان گفت که این دستگاه برای حفاظت در مقابل اضافه جریان، موتور، ترانسفورماتور، بانک خازنی، فیدر، در مقابل جرقه، خطای زمین، ولتاژ و فرکانس و رله وصل مجدد طراحی شده است.

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT6 جهت پاکسازی اتصال کوتاه های گسسته و سریع در ترانسفورماتور های ولتاژ بالا بکار می رود. و همچنین در ماشین های الکتریکی دوار همچون الکتروموتور ها و ژنراتور ها مورد استفاده دارد.

7UT6 دیاگرام رله حفاظتی زیمنس ترانسفوماتوری

کارایی رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT6 به عنوان یک راه حل مهندسی و کاربر پسند برای حفاظت، اتوماسیون با امنیت بالا در نظر گرفته می شود.

انواع رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT6 :

این نوع از رله های حفاظتی زیمنس به دسته اصلی تقسیم می شوند:

۱- SIPROTEC 7UT612 – 7xI, text display, 2 winding transformers, busbars

رله حفاظتی زیمنس کد 7UT6121-2EB90-1AA0 L0A

در این نوع رله حفاظتی زیمنس علاوه بر عملکرد دیفرانسیل، از یک محافظت در برابر جریان اضافی پشتیبان برای ۱ نقطه سیم پیچ / ستاره در رله یکپارچه شده است.

به صورت اختیاری می توان از یک محافظت در برابر کمبود سطح بالا یا مقاومت بالا در برابر خطای زمین، محافظت توالی منفی و محافظت در برابر خرابی شکن استفاده کرد.

با استفاده از جعبه های نظارت بر دمای خارجی (جعبه های حرارتی) دما در رله قابل اندازه گیری و نظارت است. بنابراین، نظارت کامل حرارتی یک ترانسفورماتور ممکن است، به عنوان مثال محاسبه نقطه داغ دمای روغن. رله ها کارکردهای کنترل و اتوماسیون محلی با کاربرد آسان را ارائه می دهند.

منطق برنامه ریزی شده یکپارچه (CFC) به کاربران اجازه می دهد عملکردهای خود را پیاده سازی کنند. به عنوان مثال برای اتوماسیون تابلو (پیاده سازی اینترلاک).

پیام های تعریف شده توسط کاربر نیز قابل تولید است.

رابط های ارتباطی منعطف (فلکسیبل) برای معماری ارتباطات مودم با سیستم کنترل، باز هستند.

رله حفاظتیSIPROTEC 7UT612 برای پارامتر سازی در ترانسفورماتورهای سه فاز و تک فاز مورد استفاده قرار داد.

 

۲- SIPROTEC 7UT613 – 12xI 4xV, text display, 3 winding transformers, busbars

رله حفاظتی زیمنس siprotec-7ut613

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT613 علاوه بر کارکرد دیفرانسیل، یک محافظت از اضافه جریان پشتیبان برای ۱ نقطه سیم پیچ / ستاره در رله یکپارچه شده است.

به صورت اختیاری می توان از یک محافظت در برابر کمبود سطح بالا یا مقاومت در برابر خطای زمین، محافظت از توالی منفی و یک محافظت در برابر خرابی شکن استفاده کرد.

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT613 دارای ۴ ورودی ولتاژ است. با استفاده از این گزینه، حفاظت از ولتاژ و جریان کم ولتاژ و همچنین محافظت در برابر فرکانس، محافظت از برق معکوس / رو به جلو ، مانیتور خرابی فیوز و محافظت از فشار بیش از حد امکانپذیر است.

با استفاده از جعبه های نظارت بر دمای خارجی (جعبه های حرارتی) دما در رله قابل اندازه گیری و نظارت است. بنابراین نظارت کامل حرارتی یک ترانسفورماتور به عنوان مثال محاسبه نقطه داغ دمای روغن، ممکن است.

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT613 دارای گزینه کامل عملکردهای محافظتی بدون رله خارجی است.

حفاظت از جریان بیش از حد برای هر مکان سیم پیچ یا اندازه گیری ترانسفورماتور در دسترس است.

سایر عملکردها دو بار در دسترس هستند: حفاظت دیفرانسیل در برابر خطا، محافظت در برابر خرابی و محافظت از اضافه بار. علاوه بر این، حداکثر ۱۲ عملکرد محافظت شده تعریف شده توسط کاربر (قابل اجرا) ممکن است با انتخاب ولتاژ، جریان، قدرت و فرکانس به عنوان متغیرهای ورودی، توسط مشتری فعال شود.

رله ها عملکردهای کنترل محلی و اتوماسیون با کاربرد آسان را ارائه می دهند. منطق برنامه ریزی شده یکپارچه (CFC) به کاربران اجازه می دهد عملکردهای خود را پیاده سازی کنند، به عنوان مثال برای اتوماسیون تابلو (پیاده سازی انترلاک سیستم).

پیام های تعریف شده توسط کاربر نیز قابل تولید است. رابط های ارتباطی منعطف برای معماری ارتباطات مودم با سیستم کنترل باز هستند.

 

۳- SIPROTEC 7UT63 – 12/16xI 4/0xV, graphical display, 3 winding transformers, busbars

رله حفاظتی دیفرانسیل زیمنس تایپ SIPROTEC 7UT63

رله حفاظتی زیمنس ۷UT63x علاوه بر کارکرد دیفرانسیل، یک محافظت از اضافه جریان پشتیبان برای ۱ نقطه سیم پیچ / ستاره در رله یکپارچه شده است.

به صورت اختیاری می توان از یک محافظت در برابر کمبود سطح بالا یا مقاومت بالا در برابر گسل، محافظت از توالی منفی و یک محافظت در برابر خرابی استفاده کرد.

رله حفاظتی زیمنس ۷UT633 دارای ۴ ورودی ولتاژ است. با استفاده از این گزینه، حفاظت از ولتاژ و جریان کم ولتاژ و همچنین محافظت در برابر فرکانس، محافظت از برق معکوس رو به جلو، مانیتور خرابی فیوز و محافظت از فشار بیش از حد وجود دارد.

با استفاده از جعبه های حرارتی دما در رله قابل اندازه گیری و نظارت است. بنابراین، نظارت کامل حرارتی به عنوان مثال محاسبه نقطه داغ دمای روغن یک ترانسفورماتور ممکن است.

رله حفاظتی زیمنس SIPROTEC 7UT63x شامل گزینه ای از عملکردهای محافظت چندگانه، پوشش کامل برنامه های کاربردی بدون رله خارجی است. حفاظت از جریان بیش از حد برای هر مکان سیم پیچ یا اندازه گیری ترانسفورماتور در دسترس است. سایر عملکردها دو بار در دسترس هستند: حفاظت دیفرانسیل در برابر خطا، محافظت در برابر خرابی و محافظت از اضافه بار.

حداکثر ۱۲ عملکرد محافظتی تعریف شده توسط کاربر با انتخاب ولتاژ، جریان، قدرت و فرکانس اندازه گیری شده توسط مشتری می توانند فعال شوند. رله ها کارکردهای کنترل و اتوماسیون محلی با کاربرد آسان را ارائه می دهند.

منطق برنامه ریزی شده یکپارچه (CFC) به کاربران اجازه می دهد عملکردهای خود را پیاده سازی کنند.

همچنین پیامهای تولید شده توسط کاربر قابل تولید هستند. رابط های ارتباطی منعطف برای معماری ارتباطات مودم با سیستم کنترل باز هستند.

 

فایل رله حفاظتی زیمنس ۷UT6:

PDF

منبع: زیمنس

 

 

در صورت هرگونه سوال و نظر با مجموعه نگار صنعت ماهان تماس حاصل فرمایید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + نوزده =