جزئیات لایحه واردات خودروهای کارکرده

جزئیات لایحه واردات خودروهای کارکرده خرداد ۱۴۰۲: مرحله اول واردات کلیه خودروها نیازمند مجوز ثبت سفارش از وزارت ایمنی، اخذ گواهی استاندارد و زیست محیطی است. و مبدا ارز واردات خودرو باید به تایید بانک مرکزی برسد. در خصوص تصویب واردات خودروهای کارکرده، موارد زیر به عنوان مواد (۱۱) تا (۱۳) به قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب ۱۴۰۰ و اصلاحات بعدی آن الحاق می‌شود:

  • ماده ۱۱- به منظور تنظیم بازار خودرو، واردات خودروهای کارکرده مجاز است.

تبصره ۱– برای واردات این خودروها، انتقال فناوری موضوع بند (۲) و بند (۳) ماده (۴) این قانون الزامی نیست.
تبصره ۲– آیین نامه اجرایی این ماده شامل مواردی از قبیل نحوه تامین ارز مورد نیاز و حمایت از تولید داخلی، استانداردهای فنی این خودروها (با سن کمتر از ۵ سال در هنگام ورود به گمرک) و نحوه احراز اصالت آنها می باشد. و شرایط واردات توسط اشخاص حقیقی. و حقوق پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران ظرف یک ماه پس از آن که این قانون لازم الاجرا شده و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید. وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است هر ۶ ماه یکبار گزارش عملکرد این ماده را به کمیسیون صنایع و نایب رئیس شورای اسلامی ارسال کند.

  • ماده ۱۲ – تبصره (۶) ماده واحده قانون نحوه محاسبه و وصول حقوق ورودی گمرکی، سود بازرگانی و مالیات انواع ماشین آلات راهسازی و ساختمانی وارداتی و قطعات آنها – مصوب ۱۳۷۱ – به شرح زیر اصلاح و تبصره (۸) ماده واحده حذف موارد مذکور به شرح زیر می‌باشد:

تبصره ۶– ارزش ماشین آلات راهسازی و وسایل نقلیه مجاز برای ورود به کشور (اعم از نو و کارکرده) هر ساله پس از بررسی مدارک موجود اعم از قیمت شرکت های سازنده و یا بهای نمایندگی های اصلی در کشورهای ثالث. یا قیمت بازار (ماشین آلات و خودروهای کارکرده) توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران تعیین و مبنای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی خواهد بود.

  • ماده ۱۳- استفاده از استانداردهای ملی کشور یا استانداردهای کشور مبدا برای خودروهای وارداتی موضوع این قانون با تایید سازمان ملی استاندارد ایران و سازمان حفاظت محیط زیست امکان پذیر است.

بر اساس این مصوبه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند واردات داشته باشند. در این لایحه آمده است: آیین نامه اجرایی این ماده شامل مواردی از قبیل نحوه تامین ارز مورد نیاز و حمایت از تولید داخل، استاندارد فنی این خودروها و نحوه صدور گواهینامه آنها و شرایط طبیعی و قانونی واردات است.
افراد و صلاحیت ها با همکاری بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد ایران به وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد می شود. تهیه و به تصویب هیأت وزیران می رسد.
همچنین حذف شرط نمایندگی در لایحه دولت برای واردات خودروهای فرسوده و انتقال فناوری به همراه نمایندگی رسمی خودروهای فرسوده حذف شده است. و واردات خودروهای فرسوده با عمر کمتر از پنج سال باید دارای تاییدیه استاندارد و زیست محیطی باشد.

ارزش ماشین آلات راهسازی و خودروهایی که هر ساله مجاز به ورود به کشور هستند (اعم از نو و کارکرده) پس از بررسی مدارک موجود اعم از قیمت شرکت های سازنده و یا قیمت نمایندگی های اصلی در کشورهای ثالث و یا قیمت بازار. ماشین آلات و وسایل نقلیه (کارکرده) توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک جمهوری اسلامی ایران تعیین و مبنای محاسبه حقوق و عوارض گمرکی خواهد بود.
البته حذف کلی تبصره ۸ قانون خودرو (وصول حقوق گمرکی و سود بازرگانی و مالیات بر اساس ارزش) سال جدید ساخت) اعمال شده است.

لایحه واردات خودروهای کارکرده

در صورت هرگونه سوال و نظر با مجموعه نگار صنعت ماهان تماس حاصل فرمایید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =