آخرین وضیعت آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده چگونه است؟

یکی از اعضای کمیسیون عمران شورای اسلامی گفت: امیدواریم تا یک هفته آینده آیین نامه واردات خودروهای کارکرده کمتر از ۵ سال نهایی شود. و اشخاص حقیقی و حقوقی بتوانند خودرو وارد کنند. به گفته حسین زهی، کارشناسان اقتصادی معتقدند با توقف واردات خودرو قیمت ملک و زمین افزایش یافته است.
از زمانی که واردات خودرو متوقف شد، قیمت مسکن به یکباره از یک روند نزولی به یک روند صعودی رسید. با توقف واردات خودرو، حباب بازار مسکن به حدی بالا رفت که منبع اصلی آن جریان نقدینگی در این مسیر بود. شرکت های اقتصادی از یک سو و دلالان از سوی دیگر از این فرصت استفاده کردند و قیمت را در بازار مسکن بالا بردند.
یکی از اقدامات خوب مجلس و دولت تصویب واردات خودروهای کارکرده با عمر کمتر از پنج سال بود. مجلس با همه مقاومت ها و مخالفت ها ایستاد و این موضوع نهایی شد.

در صورت هرگونه سوال و نظر با مجموعه نگار صنعت ماهان تماس حاصل فرمایید.

واردات خودروهای کارکرده

از زمانی که واردات خودرو متوقف شد، قیمت مسکن به یکباره از یک رو.ند نزولی به یک روند صعودی رسید. با توقف واردات خودرو، حباب بازار مس.کن به حدی بالا رفت که منبع اصلی آن جریان نق.دینگی در این مسیر بود. شرکت های اقتصادی. از یک سو و دلالان از سوی د.یگر از این فرصت استف.اده کردند و قیمت را در بازار م.سکن بالا بردند.از زمانی که واردات خودر.و متوقف شد، قیمت مسکن به یکباره از ی.ک روند نزولی به یک روند صعودی رسید. با توقف واردات خودرو، حباب بازار مسکن به حدی بالا رفت که منبع اصلی آن جریان نقدینگی در این مسیر بود. شرکت های اقتصادی از یک سو و دلالان از سوی دیگر از این فرصت استفاده کردند و قیمت را در بازار مسکن بالا بردند.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =