انتقال خلاء پایه

انتقال خلاء چگونه کار می کند؟

انتقال خلاء فرآیند جابجایی مواد خشک فله مانند پودرها از مکانی به مکان دیگر در کارخانه با استفاده از مکش است. مواد در شبکه ای از لوله از نقطه برداشت یا منبع به فرآیند مشتری منتقل می شود. اکثر محصولات سیستم انتقال خلاء بر اساس یک فاصله زمانی معین به گیرنده خلاء منتقل می شوند. در پایان توالی زمان‌بندی‌شده، شیر تخلیه می‌تواند باز شود و مواد انتقالی می‌توانند به فرآیند تخلیه شوند.

  • فاز رقیق انتقال مواد در جریان هوا حباب می شود و تقریباً بخش مساوی از هوا و محصول است. این روش برای انتقال تقریباً هر نوع پودر مانند شکر یا آرد عالی است.
  • خلاء فاز متراکم انتقال مواد به صورت راب در داخل لوله انتقال منتقل می شود. این ماده آهسته تر از انتقال فاز رقیق حرکت می کند و انتخابی عالی برای محصول شکننده یا ترکیبی از پودرها است.

روش های مختلفی برای انتقال محصول با خلاء وجود دارد. برخی از آنها بسیار دقیق و در واقع، برخی بسیار گران هستند. انتقال مواد در محیط تولید در صنایعی مانند مواد غذایی، دارویی و پلاستیک بسیار رایج و گسترده است. این مقاله بر روی نوار نقاله های نقطه استفاده تمرکز دارد که در حمل و نقل اولیه محصولات نوع دانه ای مانند دانه، گلوله های پلاستیکی، جریان های کاغذ و غیره بسیار رایج هستند.

شکل ۱ یک نوار نقاله معمولی مواد را نشان می دهد. این دستگاه های ساده که با هوای متراکم تغذیه می شوند، یک روش سریع و قدرتمند برای انتقال خلاء به کاربر ارائه می دهند.

انتقال پایه خلاء

شکل ۱ یک نوار نقاله معمولی مواد را نشان می دهد

همانطور که در شکل ۲ می بینید، هوای متراکم به مرکز واحد در پورت “P” متصل می شود. هوای متراکم به یک حلقه حلقوی جریان می یابد و از طریق روزنه های زاویه دار کوچک عبور می کند. این به صورت “Ød” در شکل ۲ علامت گذاری و در شکل ۳ با فلش نشان دادیم، که یک تصویر داخلی از همان مدل می بینید در شکل ۱ است.

این هوا به سمت پورت “R” جریان می یابد که اگزوز است. یک نیروی خلاء در ورودی (درگاه “V”) ایجاد می شود، جایی که محصول، مانند دانه های پلاستیکی، به داخل دستگاه کشیده می شود. همانطور که رسانه از طریق واحد عبور می کند، از اگزوز (R) به داخل شیلنگ دریافت کننده رانده می شود و به مقصد مورد نظر منتقل می شود.

نوار نقاله معمولی مواد

شکل ۲: هوای متراکم به مرکز واحد در پورت “P” متصل می شود

این نوع ونتوری تک مرحله ای (نقاله مواد) نسبت هوای متراکم به اگزوز را در حدود ۱:۴ ارائه می دهد. این بدان معنی است که اگر دستگاه از ۲۵ cfm هوای متراکم استفاده کند، ۱۰۰ cfm هوای خروجی با فشار کمتر تولید می کند.

شیلنگ خلاء بر روی قطر درگاه “V” و شیلنگ اگزوز را روی قطر پورت “R” فشار می دهند. این نوع نوار نقاله از سازندگان مختلف در دسترس است و اندازه سوراخ های داخلی معمولی از ID Ø۱/۲ تا Ø۲ اینچ متغیر است. یکی از بزرگترین مزیت های این نوع نوار نقاله این است که بدون نیاز به تعمیر و نگهداری است و بدون جابجایی آنها را به یک راه حل ایده آل برای انتقال محصول دانه بندی شده قالب، تمیز کردن قیف دستگاه، پر کردن قیف قطعات کوچک، جداسازی جریان کاغذ از دستگاه های برش و ….

این نوع وکیوم ونتوری ها به دلیل نسبت هوای متراکم به جریان خروجی، می توانند برای استخراج دود، تقویت جریان در کاربردهای خنک کننده هوا و همچنین جداسازی ورق در صنعت چاپ که اغلب از هوای متراکم معمولی استفاده می شود، استفاده شود. خیلی گران است.

وکیوم ونتوری

شکل ۳: روزنه های زاویه دار کوچک

با این حال، اگر کاربرد انتقال یک عملیات مداوم باشد، مصرف هوای متراکم این مدل‌ها می‌تواند بسیار بالا باشد. بنابراین می توان از سیستم های پیچیده تری مانند آنچه در شکل ۴ می بینید استفاده کرد که عملیات دو مرحله ای را ارائه می دهد. نیمه بالایی سیلندر خلاء ایجاد می کند که در رسانه “کشش” می کند و تحت گرانش به پایین می افتد.

هنگامی که سوئیچ سطح داخلی نشان می‌دهد که مخزن پایینی پر است. ژنراتور خلاء خاموش می‌شود، محفظه به شرایط جوی باز می‌گردد (خلاء تخلیه می‌شود)، و یک شیر فلپر در پایه محفظه باز می‌شود و به رسانه اجازه می‌دهد تا در یک ظرف گیرنده سقوط کنید.

با این نوع نوار نقاله می توان سطح خلاء بالایی ایجاد کرد که به معنای فاصله انتقال بالقوه طولانی تر است. همچنین می توان از یک ژنراتور خلاء هوای متراکم چند مرحله ای (شکل ۵) استفاده کرد که از هوای متراکم کمتر یا حتی یک دمنده احیا کننده مانند مدل شکل ۶ استفاده می کند. برای ماشین آلات بزرگتر مورد نیاز است و اغلب در پردازش مواد غذایی و عملیات دارویی وجود دارد.

عملیات دو مرحله ای

شکل ۴: عملیات دو مرحله ای

انتقال خلاء مزایای بسیار آشکاری نسبت به انتقال محصولات مکانیکی مانند نوار نقاله ارائه می دهد. دو نوع روش انتقال خلاء که در اینجا می بینید بینشی اساسی از فناوری که در بسیاری از انواع صنایع بکار می گیرند، ارائه می دهد. شرکت‌هایی وجود دارند که صرفاً در انتقال پنوماتیک یا خلاء با تأسیساتی که شامل سیلوهای عظیمی هستند که در خارج از ساختمان قرار می‌گیرند. به دلیل حجم عظیم رسانه‌ای که نیاز به حمل و نقل دارد، تخصص دارند.

خود رسانه بر اساس وزن مخصوص و مساحت سطح آن تأثیر زیادی بر روی نوع محصولات انتقال خلاء مورد استفاده دارد. دمیدن یک قطعه مهره پلاستیکی به قطر ۱/۸ اینچ از سوراخ بسیار آسان تر از انجام همان کار با یک توپ فولادی با ابعاد مشابه است.

ژنراتور خلاء هوای متراکم چند مرحله ای، یک دمنده احیا کننده

شکل ۵ و ۶: ژنراتور خلاء هوای متراکم چند مرحله ای، یک دمنده احیا کننده

مزایای سیستم انتقال خلاء

انتقال پودر بدون گرد و غبار
برخلاف فشار مثبت، نشتی در سیستم خلاء به سمت داخل است. این به معنای محیطی عاری از گرد و غبار است.

پاک شوندگی راحت.
سیستم انتقال خلاء جداسازی سریع و بدون ابزار را ارائه می دهد.

چاپ پای کوچک.
با استفاده از یک نوار نقاله خلاء، لوله یا شیلنگ فضای کمی را در کف تاسیسات شما اشغال می کند

کارآمد
روش انتقال پودرها

مصرف برق کم.

این مقاله به عنوان یک راهنمای کلی در نظر بگیرید و مانند سایر کاربردهای صنعتی که شامل انتخاب ماشین آلات می شود. برای اطمینان از انتخاب و نصب صحیح، باید مشاوره حرفه ای مستقل را جستجو کرد.

در صورت هرگونه سوال و نظر با مجموعه پرگاران تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 13 =