چهار پیشرفت اتوماسیون رشته ی پنوماتیک را انرژی می بخشد

چهار پیشرفت اتوماسیون پنوماتیک را انرژی می بخشد:

تولید مدولار راه حلی ارائه می دهد که هزینه کلی و زمان تولید خطوط جدید را کاهش می دهد.

شبکه‌های حسگر هوشمند که بهینه‌سازی‌ می شوند، معماری الکتریکی و پنوماتیکی دستگاه‌های قابل تنظیم، و IIoT روندهایی هستند که بیشترین تأثیر را دارند.

چهار گرایش تکنولوژی اهمیت پنوماتیک را در سیستم های خودکار تقویت کرده اند. این پیشرفت‌ها به این منبع ارزان نیروی محرکه جان تازه‌ای می دهد و در حال تکامل پنوماتیک برای خدمات در قرن ۲۱ است. چهار پیشرفت اتوماسیون عبارتند از:

اولین پیشرفت اتوماسیون: هوشمندی دری را به سوی بهره وری بیشتر می گشاید

اولین پیشرفت اتوماسیون: هوشمندی دری را به سوی بهره وری بیشتر می گشاید

یکی از مسائل مربوط به پنوماتیک امروزه دشواری جمع آوری اطلاعات دستگاه است. با این حال، اکنون با استفاده از شبکه‌های حسگر هوشمند کم‌هزینه مانند IO-Link، جمع‌آوری داده‌ها از دستگاه‌های پنوماتیک امکان‌پذیر است. اکتساب مطمئن اطلاعات کنترل را افزایش می دهد و عملکرد کلی بهتر را تضمین می کند.

علاوه بر این، دسته جدیدی از شیرها – پک های شیر هوشمند – دارای میکروسنسورهای یکپارچه برای فشار و جریان هستند. داده‌های ریزحسگرها فرصت‌های جدیدی را در کنترل تطبیقی فراهم می‌کنند که به سادگی قبل از انقلاب دیجیتال عملی نبودند. استفاده از دستگاه های هوشمند به پشتیبانی و راه حل های پنوماتیکی ادامه خواهد داد.

مزایای اساسی قدرت ماندگاری پنوماتیک را تضمین می کند

سیستم‌های هوای متراکم در مقایسه با سیستم‌های الکتریکی کم‌هزینه هستند و نصب، راه‌اندازی و نگهداری آن نیز ساده است. در مقایسه با محرک الکتریکی، پنوماتیک چگالی نیروی بالاتری را در هر ضریب شکل ارائه می دهد. محرک پنوماتیکی با سرعت بالا کار می کند و راه حل انتخابی برای محیط های خشن است که گرد و غبار، خاک، رطوبت، شستشو، یا ذرات یا گازهای انفجاری وجود دارد. همه این عوامل باعث می شود که پنوماتیک برای سیستم های خودکار مناسب باشد.

دومین پیشرفت اتوماسیون: ساخت مدولار و پیکربندی مجدد دستگاه، کاهش هزینه خطوط

دومین پیشرفت اتوماسیون: ساخت مدولار و پیکربندی مجدد دستگاه، هزینه خطوط تولید جدید را کاهش می دهد

چرخه‌های عمر کوتاه‌تر محصول به دلیل هزینه‌های هنگفت سرمایه و منابع برای تعیین، خرید و نصب خطوط تولید برای هر محصول جدید، فشار هزینه‌ای را بر تولیدکنندگان وارد می‌کند. تولید مدولار راه حلی ارائه می دهد که هزینه کلی و زمان تولید خطوط جدید را کاهش می دهد.

در تولید مدولار، هر ماژول در سیستم به انجام یک یا دو مرحله تولید آسان اختصاص دارد. به عنوان مثال، راندن پیچ، درج قطعه، یا کاربرد چسب. با چیدمان ماژول های نسبتا ساده و کم هزینه در یک خط یکپارچه، محصول یک مرحله در یک زمان تولید می شود.

نوار نقاله های هوشمند با مسیریابی قطعات کار به ماژول مناسب برای یک مرحله مورد نیاز، تولید مدولار را امکان پذیر می کنند. هنگامی که یک خط از رده خارج می شود، ماژول ها و نوار نقاله ها را می توان دوباره پیکربندی کرد و مجدداً مورد استفاده قرار داد، که سرمایه گذاری اصلی را افزایش می دهد و زمان اجرا را کاهش می دهد. ساخت مدولار یکی از مفاهیم اساسی Industry 4.0 است.

پک های سوپاپ پنوماتیک هوشمند نیز به کارایی در تولید مدولار کمک کرده است. پک های شیر هوشمند از طریق برنامه های نرم افزاری قابل دانلود، عملکرد را تغییر می دهند.

به عنوان مثال، یک پک سوپاپ هوشمند می تواند عملکرد خود را از طریق نرم افزار از یک سوپاپ ۲-۲ برای یک گیره خلاء رباتیک به یک شیر ۳-۲ برای یک گیره مکانیکی با استفاده از همان سخت افزار پک سوپاپ تغییر دهد. یا همان پک سوپاپ را می توان برای کنترل جریان سرعت سیلندر یا برای کاهش مصرف انرژی در طول مراحل گسترش و جمع شدن حرکت محرک، پیکربندی مجدد کرد. هر ماژول با دستگاه های قابل تنظیم مجدد، مانند پک های شیر هوشمند، انعطاف پذیرتر می شود.

سومین پیشرفت اتوماسیون: بسته شیر هوشمند

سومین پیشرفت اتوماسیون: پک های شیر هوشمند از طریق برنامه های نرم افزاری قابل دانلود، عملکرد را تغییر می دهند.

تامین‌کنندگان در توسعه کنترل‌کننده‌ها و سایر سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که به طور یکپارچه پنوماتیک و برق را در یک معماری حرکتی با کارایی بالا ادغام می‌کنند. این سیستم‌ها دارای آخرین پیشرفت‌ها در Remote I/O هستند که نه تنها به هدایت اطلاعات عمیق‌تر به دستگاه کمک می‌کنند، بلکه عملکرد پنوماتیک را با اجازه دادن به پایانه‌های سوپاپ برای زمان پاسخ سریع‌تر به محرک‌ها نزدیک‌تر قرار می‌دهند.

ورودی/خروجی از راه دور نیز نصب و عیب یابی را آسان تر و زمان کمتری را صرف می کند. سیستم های حرکت الکتریکی/پنوماتیک مخلوط جدید نیستند. آنچه جدید است، استفاده از آخرین فناوری های کنترل، ارتباطات و حرکت در معماری کنترل کلی است.

دروازه های IIoT برای به دست آوردن مزایای سیستم های هوشمند لازم هستند

چهارمین پیشرفت اتوماسیون: نوار نقاله های هوشمند

چهارمین پیشرفت اتوماسیون: نوار نقاله های هوشمند با مسیریابی قطعات کار به ماژول مناسب برای یک مرحله مورد نیاز، تولید مدولار را امکان پذیر می کنند.

شبکه های حسگر هوشمند؛ عملکرد بالا، معماری یکپارچه کنترل الکتریکی/پنوماتیکی؛ و تولید مدولار بلوک های سازنده IIoT هستند. درگاه های پیشرفته IIoT این سه تکه فناوری را کنار هم می آورند و یک رابط امن برای محاسبات ابری فراهم می کنند.

هنگامی که یک دروازه IIoT به سیستم اضافه می شود و داشبورد ایجاد می شود، پرسنل مجاز می توانند به اطلاعات عملیات برای استفاده در تعمیر و نگهداری پیش بینی، حل سریع تر مشکلات، بهینه سازی فرآیند و به کاهش انرژی دسترسی پیدا کنند.

با رایانش ابری، سازمان به طور کامل یکپارچه، پاسخگو و کارآمدتر می شود. داده‌های اعماق فرآیند، که توسط حسگرهای هوشمند ارائه می‌شوند، می‌توانند وقوع توقف غیرمنتظره دستگاه را کاهش دهند. همانطور که هزینه های هوش مصنوعی کاهش می یابد، سازگاری با محیط که توسط تجزیه و تحلیل ابری ارائه می شود، حتی سریعتر می شود.

سنگ بنای این سیستم‌های مبتنی بر IIoT ماشین‌هایی خواهند بود که مزایای حرکت الکتریکی و پنوماتیکی را در یک معماری یکپارچه هوشمند ترکیب می‌کنند.

در صورت هرگونه سوال و نظر با مجموعه پرگاران تماس حاصل فرمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هفده =